تهرانسر ، بلوار شاهد شرقی ، پلاک 84، بازرگانی تدبیر
021-44511085

رادیاتور

رادیاتور وسیله فلزی میباشد که از زمان ابداع آن سالیان زیادی میگذرد و برای مصارف گرمایشی کاربرد دارد. از گذشته تاکنون رادیاتور دستخوش تغییرات زیادی شده است و امروزه رادیاتورهای جدیدی تولید میشوند که عملکرد بسیار بهتری نسبت به مدل های قدیمی دارند. رادیاتور امروزه جای بخاری را گرفته است و میتواند فضای منزل و یا ادارات را بهتر از بخاری گرم کند.

ساختار رادیاتور به گونه ایست که آب با گردش در بدنه و لوله های آن باعث گرم شدن فضا میشود. از تفاوت ها یا بهتر است بگوییم از مزیت های رادیاتور نسبت به بخاری میتوان به عدم ایجاد دود ناشی از سوخت گاز در فضا اشاره نمود. رادیاتور همچنین از اتلاف انرژی و هدر رفتن آن تا حد زیادی جلوگیری میکند. آب گرمی که درون بدنه رادیاتور و همچنین لوله ها وجود دارد از طریق منابع حرارتی مرکزی تولید میشود و با پمپاژ به درون لوله ها انتقال می یابد.

جنس رادیاتور ها مختلف میباشد که میتوان به مسی، چدنی، آلومینیومی و فولاد اشاره نمود. در این بین میتوان گفت مس قادر است بهتر از سایر متریال ها گرما را انتقال دهد. آلومینیوم بعد از مس بهترین فلزی میباشد که برای ساخت رادیاتور به کار گرفته میشود. از جمله مزیت های رادیاتور آلومینیومی باید به ضد زنگ بودن آن اشاره کرد. در تولید رادیاتور آلومینیومی به دو روش دایکست و اکستروژن عمل میشود.

یک رادیاتور ایده آل و مناسب باید ویژگی هایی داشته باشد که بدین شرح میباشند: یک رادیاتور مناسب باید راندمان بالا و در عین حال مصرف انرژی پایینی داشته باشد. رادیاتور باید بتواند فضا را به خوبی گرم کند( البته نباید فراموش کرد که باید رادیاتور با ابعاد مناسب فضای خود را تهیه کنید و تنها نباید کیفیت آن را مد نظر قرار دهید). رادیاتور باید با سیستم و منبع تولید گرما همخوانی داشته باشد.

موارد دیگری نیز برای یک رادیاتور ایده آل مطرح میباشند که میتوان به شکل ظاهری، کیفیت رنگ، مقاومت بالای مکانیکی، مقاوم در برابر سایش و خوردگی، عمر بالا، برخوردار بودن از سطحی صاف و بدون لبه، نوع اتصالات، قیمت مناسب و گارانتی و پشتیبانی معتبر اشاره کرد. البته مواردی که نام برده شد از گذشته تا کنون در مورد یک رادیاتور خوب مطرح میشود در صورتیکه پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا امکانات جدیدی نیز به آن اضافه شود. از امکانات و پارامترهای یک رادیاتور خوب امروزی نیز باید سرعت پاسح بالا، دمای سطحی بالا،‌ زمان پایین برای گرمایش فضا، راندمان بالاو گرمایش مناسب در زمان کم را نام برد.

1مجموع 11 محصول
1مجموع 11 محصول
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :