تهرانسر ، بلوار شاهد شرقی ، پلاک 84، بازرگانی تدبیر
021-44511085

پکیج زمینی

در گذشته گرم کردن فضای منزل را تجهیزاتی همچون بخاری و موتورخانه های پر سرو صدا بر عهده داشتند ولی امروزه با پیشرفت تکنولوژی همه چیز تغییر کرده و این تجهیزات قدیمی جای خود را به پکیج داده اند. پکیج به دو صورت زمینی و دیواری تولید میشود که قادر هستند فضای ساختمان را گرم کرده و همچنین آب گرم مورد نیاز برای هر واحد را تامین کند.

امروزه هنوز هم افرادی وجود دارند که تمایل به نصب موتورخانه دارند. البته اگر از معایب موتورخانه آگاه شوند هرگز به استفاده از آن راضی نخواهند شد. به جای استفاده از موتورخانه های پردردسر بهتر است از پکیج زمینی استفاده شود که عملکرد آن از موتورخانه بسیار بهتر است و فضای کمی را نیز اشغال میکند. پکیج زمینی قادر به گرم کردن رادیاتور و همچنین آب مصرفی میباشد. پکیج زمینی انواع مختلفی دارد و بر اساس محیط، مورد استفاده قرار میگیرند. از انواع پکیج زمینی میتوان به مخزنی، چگالشی و مبدلی اشاه نمود.

پکیج زمینی مانند پکیج دیواری به صورت دو حالته کار میکند و میتوان آنرا در حالت های تابستان و زمستانی قرار دارد. در حالت تابستانی دیگر رادیاتورها گرم نمیشوند و تنها آب مورد نیاز ساختمان گرم میشود ولی در حال زمستانی تمام رادیاتورها و آب موجود در لوله ها به خوبی گرم میشوند.

پکیج دیواری مانند موتورخانه های قدیمی هزینه نگهداری زیادی ندارند. قطعات موجود در موتورخانه های قدیمی در کوتاه مدت خراب شده و باید تعویض شوند که همین موضوع نگهداری آنرا پرهزینه کرده است. ساختار پکیج زمینی به گونه ایست که به مراتب بسیار دیرتر خراب میشود و هزینه نگهداری پایینی نیز دارد.

پکیج زمینی آب را به صورت یکنواخت و با فشار مساوی به تمامی واحدهای ساختمان انتقال میدهد. در برخی از مورتورخانه های قدیمی آب مورد نیاز برای هر واحد به طور مساوی منتقل نمیشود و همین موضوع از دردسرهای آن به شمار میرود. ساختار هوشمند پکیج زمینی به گونه ایست که تمام واحد ها آب را بصورت یکسان دریافت میکنند. در ضمن آبگرم مصرفی برای واحد ها نیز سریعتر تامین میشود. مدت زمان گرم کردن آب در پکیج زمینی بسیار کمتر از موتورخانه ها میباشد.

رسوبگیری لوله ها یکی دیگر از مشکلات موتورخانه های قدیمی میباشد. در موتورخانه های قدیمی همواره مشاهده میشود که داخل لوله ها بعد از مدتی جرم میبندند که همین موضوع مشکلات زیادی را بوجود می آورد. پکیج زمینی به دلیل عملکرد مناسبی که دارد هیچگونه جرمی را در لوله ها ایجاد نمیکند.

نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :