تهرانسر ، بلوار شاهد شرقی ، پلاک 84، بازرگانی تدبیر
021-44511085

کولر گازی

با توجه به گرم شدن روز به روز هوای این روز های کشور استفاده از کولر های آبی دیگر مانند قبل بازدهی نداشته و به دلیل ساختاری که دارند و معمولا بر روی پشتبام ها نصب می شوند در روز های گرم بدنه ی فلزی آنها گرم شده ، آبی که بر روی پوشال ها به جهت خنک سازی آنها ریخته میشود نیز گرم می شود و در نتیجه هوای گرمی تولید میشود که به هیچ وجه قابل قبول برای یک کولر نیست و می بایست به سرعت با نسبت به اتخاذ تصمیمی در رابطه با جایگزینی کولر آبی با بازدهی کم با یک کولر گازی پر قدرت اقدام نمایید. با توجه به بازدهی بالایی که کولر گازی نسبت به نوع آبی خود دارد طرفداران بسیاری را در مدت زمان کم حضور خود در بازار ایران به دست آورده است. کولر گازی در مدل های مختلفی و با قدرت های متفاوتی ساخته میشوند، که شامل کولرهای یک تکه یا پنجره‌ای سرد و گرم، کولرهای دو تکه (اسپلیت) سرد و گرم، کولرهای پرتابل (قابل حمل)، کولرهای ایستاده سرد و گرم، کولرهای داکتی یا کانالی سرد وگرم  ، کولرهای سقفی یا کاستی سرد وگرم، کولرهای چند شعبه یا مولتی وی می باشد.

کولر گازی بر خلاف نوع آبی خود به وسیله ی گاز R410a  کار کرده و میتوانند دمای هوا را بسیار بیشتر از مدل های قدیمی خود که از گاز R22 استفاده میکردند خنک کنند همچنین زمان اینکه بتوانند محیط گرم منزل و یا محل کار را خنک کنند نیز کاهش پیدا کرده است. در سری قبلی کولر گازی پس از اینکه  دمای محیط به دمایی که شما تعیین میکردید می رسید کولر گازی به طور خودکار از کار می افتاد که همین روند باعث میشد تا پس از کاهش دما برای راه اندازی مجدد کولر گازی برق بسیار زیادی مصرف شود اما در سری جدید کولر گازی این روند تغییرات بسیاری نموده است و کولر گازی پس از رسیدن دمای محیط به دمای مورد نظر به طور کامل از کار نمی افتد و تنها دور حرکتی موتور کاهش پیدا کرده و زمانی که مجددا نیاز به فعالیت کولر بود با صرف جریان برق بسیار کمتری کولر گازی مجددا به فعالیت خود باز میگردد.

نوعی از کولر گازی به صورت پرتابل ساخته میشود و بیشتر به درد مکان هایی می خورد که به صورت اجاره ای و برای مدت محدود مورد استفاده قرار میگیرند. این مدل از کولر گازی به صورت سرما و گرما می باشند و میتوانند در کنار باد خنک با استفاده از باد گرم نیز هوای محیط را گرم کنند اما استفاده از حالت گرما زای این نوع از کولر گازی به دلیل مصرف بالای برق چندان به صرفه نیست.

از نوع ایستاده ی کولر گازی می توان برای سالن های وسیع استفاده نمود و با توجه به ظرفیت 48000BTU یی این دستگاه به خوبی جوابگوی نیاز اینگونه سالن ها می باشد. این مدل از کولر گازی دارای مصرف انرژی پایینی بوده و در برابر بازدهی ای که از خود نشان میدهد بسیار به صرفه می باشد.

1مجموع 5 محصول
1مجموع 5 محصول
نظرات
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :